CORNO – Brass Music Festival to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego odbywają się koncerty kameralne i symfoniczne, międzynarodowe warsztaty instrumentalne, lekcje indywidualne i grupowe, zajęcia ze zdrowej postawy ciała, wykłady, wystawa instrumentów oraz wydarzenia otwarte dla szerokiej publiczności w kilku lokalizacjach Zielonej Góry. To unikatowy i jedyny tego typu Festiwal w Polsce, obecnie największy zarówno w kraju, jak i w tej części Europy. Odbędzie się sześć koncertów o zróżnicowanym charakterze, podczas których w głównej roli wystąpią oczywiście instrumenty dęte blaszane – waltornia, trąbka, puzon i tuba. Usłyszymy także Orkiestrę Filharmonii Zielonogórskiej, Dizzy Boyz Brass Band oraz chilijsko-kolumbijski zespół Los Pitutos.

Twórcami festiwalu są Łukasz Łacny i Maciej Baranowski, wychowankowie PSM w Zielonej Górze. Ich kontakty z wybitnymi muzykami na świecie pozwalają na zapraszanie gwiazd do rodzinnego miasta.

Już po raz siódmy spotkamy się w Zielonej Górze, aby świętować wśród wspaniałych artystówi kilkudziesięciu kursantów z całe-go świata. Połączy nas muzyka i edukacja. 

Melodia będzie przeplatać się z godzinami wytężonej pracy, a wszystko po to, abyś Ty słuchaczu dostał to, co dla serca najpiękniejsze. Prawdziwy miód na uszy. 

CORNO – festiwal o światowej klasie, ale bez nadęcia. Co roku kilkaset osób spotyka się w Zielonej Górze, aby celebrować muzykę w doskonałym wykonaniu podczas kameralnych i symfonicznych koncertów. Nie zamykamy muzyki tylko w salach koncertowych. Pozwalamy jej płynąć w plenerze, wybrzmieć w murach kościołów i wypełniać dźwiękami kameralne przestrzenie czy kluby rozrywkowe.

Wydarzenie traktujemy kompleksowo, realizując zarówno potrzeby artystyczne, jak i edukacyjne. Prowadzimy warsztaty instrumentalne dla studentów i uczniów w towarzystwie międzynarodowej kadry wykładowców – mistrzów muzyki dętej blaszanej. 

Wierzymy, że w zdrowym ciele zdrowy muzyk. Dlatego oprócz koncertów organizujemy zajęcia na temat zdrowej postawy ciała, terapii oddechowej, treningu mentalnego, jogi i ogólnie – zdrowia w zawodzie artysty.

CORNO Brass Music Festival z dumą reprezentuje poziom równy wiodącym festiwalom tego typu w Europie. Gościmy muzyków, renomowane gwiazdy z różnych części świata, tworząc międzynarodowe wydarzenie z wartością dla każdego uczestnika: słuchacza, kursanta, artysty. 

Do zobaczenia w Zielonej Górze!


15.08 wtorek, g. 20:00

Amfiteatr na Placu Teatralnym | wstęp wolny

start na placu Bohaterów Westerplatte, potem wspólny muzyczny przemarsz na pl. Teatralny

KONCERT PLENEROWY | BRASS PARADE

Dizzy Boyz Brass Band to zespół występujący w typowym nowoorleańskim składzie brass bandu i wykonujący coverynajwiększych przebojów muzyki rozrywkowej, muzyki filmowej i jazzowej. W repertuarze Dizzy Boyz Brass Band znajdziemy najbardziej znane hity takich artystów, jak Pharrell Williams, Bruno Mars czy Justin Timberlake. Zespół ma na swoim koncie występy na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i Europie, m.in. na PfullendorfBrass Festival, International Trumpet Guild, Enter Enea Festival, Madein Chicago czy Net Fest Music Showcase & Conference. 

16.08 środa, g. 19:00

Muzeum Ziemi Lubuskiej | wstęp wolny

KONCERT KAMERALNY

Artyści festiwalu spotkają się na scenie w różnorodnych obsadach kameralnych. Koncert będzie nie tylko okazją do usłyszenia mistrzowskich wykonawców, ale także do odkrycia niezwykłej chemii i dynamiki, która powstaje wśród nichpodczas festiwalu. Każda nowa kombinacja instrumentalna otworzy przed nami nowe perspektywy brzmieniowe i interpretacyjne. Przez współgranie na instrumentach dętych blaszanych wraz z towarzyszącym im fortepianem, artyści zaprezentują swoje wyjątkowe umiejętności i pasję do muzyki kameralnej. 

17.08 czwartekg. 19:00

Teatr Lubuski | wstęp płatny

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ | RODEM Z HOLLYWOOD

Koncert poprowadzą: legendarny waltornista Hollywood Studio, ulubieniec Johna Williamsa – James Thatcher, Raimund Zell – profesor waltorni na Anton-Bruckner-Universität w Linz oraz Vikentios Gionanidis – tubista Deutsche Oper w Berlinie. W programie muzyka najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej – Johna Willamsa, Jerry’ego Goldsmitha, Klausa Badelta czy Alfreda Newmana, z takich filmów jak: E.T., Kapitan Hook, Robin Hood, Rycerz Króla Artura oraz Jak Zdobyto Dziki Zachód, w opracowaniu na duże składy dęte blaszane.

Matías Piñeira, Piotr Kowalski, Maciej Baranowski – róg / Jan Harasimowicz, Ryan Darke – trąbka / Louise Pollock, Kris Garfitt – puzon / Vikentios Gionanidis, Roland Szentpali – tuba / uczestnicy międzynarodowych warsztatów

18.08 piątek, g. 19:00

Kościół Najświętszego Zbawiciela | wstęp płatny

GWIAZDY FESTIWALU | ORKIESTRA FILHARMONII ZIELONOGÓRSKIEJ 

Antonio Vivaldi – Koncert F-Dur na dwa rogi, smyczki i b.c. op. 47/6 
Georg Ch. Wagenseil – Koncert Es-dur na puzon altowy i orkiestrę

Johann Wilhelm Hertel – Koncert D-dur nr 3 na trąbkę, smyczki i b.c.
Thomas Albinoni – Koncert g-moll op. 9, nr 8 na obój w opracowaniu na tubę i orkiestrę

Wolfgang Amadeusz Mozart – Koncert Es-Dur na róg i orkiestrę 

Radek Baborák, Hongpark Kim – róg / Manu Mellaerts – trąbka / Kris Garfitt – puzon / Vikentios Gionanidis – tuba
Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej pod kierunkiem Marii Badstue

19.08 sobota, g. 17:00

Amfiteatr przed Filharmonią | wstęp wolny

AKADEMIA BLACHY | KONCERT PROMENADOWY

Młodzi instrumentaliści dęci, przy wsparciu międzynarodowych artystów z najwyższej półki, wykonają imponujące, głośne i energetyczne aranżacje przebojów muzyki klasycznej i filmowej. Adepci zaskoczą swoją wirtuozerią i pasją do grania na instrumentach dętych blaszanych, a pod bacznym okiem doświadczonych artystów CORNO ich występy nabiorą głębi i intensywności, zapewniając niezapomniane doznania słuchaczom. Koncert będzie efektem tygodniowych warsztatów instrumentalnych. 

Andrew Stone-Fewings, Jan Harasimowicz – przygotowanie i prowadzenie / uczestnicy warsztatów instrumentalnych

19.08 sobota, g. 19:00

Teatr Lubuski | wstęp płatny

WIELKI FINAŁ | LOS PITUTOS & ADAM RAPA 

Los Pitutos to chilijsko-kolumbijski zespół, założony w 2015 roku. Jego członkowie tworzą unikalny rodzaj muzyki, łącząc klasyczne rytmy latynoskie, takie jak bolero, cumbia czy cha-cha, z brzmieniem lat 60. i70., wpływami muzyki afroamerykańskiej, w stylu crooner. Ich crossoverowe doświadczenie, począwszy od wysokiej klasy muzykiklasycznej, a skończywszy na południowoamerykańskim folku, jeszcze bardziej wzbogaca ich muzyczną fakturę.

Álvaro Zambrano – wokal, keybord / Matías Piñeira – waltornia, wokal/ Pablo Camus – gitara / Tomás Peralta – kontrabas, gitara, keybord /Cristian Betancourt – perkusja, wokal / Adam Rapa – trąbka


Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kolektyw Dźwięku.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *