W najbliższy czwartek 13 kwietnia, po godz. 18:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”. Tym razem będziemy gościć pianistkę Zuzannę Całkę. Wydarzenie to będzie częścią międzynarodowego festiwalu „Piano Day 2023”.

Zuzanna Całka – pianistka i kompozytorka. Studiowała na na warszawskim i berlińskim uniwersytecie muzycznym. Zwieńczeniem edukacji klasycznej było nagranie płyty „Warsaw Concerto” z utworami Chopina, Paderewskiego i tytułowym Koncertem Warszawskim, kojarzącymi się pianistce z jej rodzinnym miastem. Premiera albumu miała miejsce w Paryżu i w Warszawie. Zuzanna od kilku lat komponuje muzykę autorską oraz na zamówienie dla teatrów, mediów i eksperymentalnych form audiowizualnych. Zuzanna w 2019 roku otrzymała 1 nagrodę na Transatlantyk Instant Composition Contest. Swoją twórczość traktuje jako rozwinięcie estetyki wyrosłej ze studiów nad kompozycjami klasyków w połączeniu z zainteresowaniem z „czasów berlińskich”  muzyką elektroniczną i filmem.

W czasie lockdownu odkryła radość dzielenia się muzyką w inny niż dotychczas sposób i rozpoczęła swój autorski cykl audycji o muzyce filmowej „Dźwięki muzyki”, który prowadzi w RDC. W marcu 2023 wydała swój debiutancki mini album Late Night Takes z kompozycjami na fortepian.

Sponsorem cyklu koncertów „Kwarantanna w Hi-Fi” jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

Wszystkie koncerty w ramach cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi” transmitowane są na antenie Radia dla Ciebie, a także na naszej stronie rdc.pl i na kanale RDC w serwisie YouTube.

Radia dla Ciebie możecie słuchać w Warszawie na 101 FM, w pasmach lokalnych albo online na www.rdc.pl/rdcplayer.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *