Associazione Mozart Italia sede di Terni ma przyjemność ogłosić po raz pierwszy mistrzowską klasę dyrygentury operowej na Międzynarodowym Festiwalu Luci della Ribalta.  Nauczycielem będzie Maestro VLADIMIR KIRADJIEV, czołowa postać dyrygentury operowej na arenie międzynarodowej.

 Kurs skierowany jest do młodych dyrygentów, którzy chcą rozpocząć swoją karierę zawodową w świecie opery, oraz zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności.  Masterclass obejmie szeroki wachlarz utworów z włoskiej opery, które studenci będą mieli okazję poprowadzić na próbach ze śpiewakami i fortepianem oraz na sesjach z zespołem orkiestrowym.  Na zakończenie kursu studenci będą mieli możliwość współdzielenia sceny na koncercie w ramach 12. Międzynarodowego Festiwalu Luci della Ribalta 2022.

 Kurs odbędzie się w Narni w dniach 13-18 sierpnia.  Opłata wynosi 700 euro.  Termin wysyłania zgłoszeń – 11 lipca.

informacje i zgłoszenia: https://www.mozartitaliaterni.org/it/vladimir-kiradjiev?fs=e&s=cl

Vladimir Kiradjiev, dyrygent, urodził się w Płowdiwie w Bułgarii.  Po ukończeniu z wyróżnieniem w Państwowej Akademii Muzycznej w Sofii w zakresie dyrygentury, kompozycji i dyrygentury chóralnej, studiował dalej u prof. Kurta Mazura (Weimar – Lipsk), u prof. Franco Ferrary w Sienie (Włochy) oraz u prof. Oesterreichera w Wiedniu.  1984 – 87 został głównym dyrygentem opery w Sliwen i stałym gościnnym dyrygentem prawie wszystkich orkiestr filharmonicznych w Bułgarii.  W latach 1990-1994 przyjechał do Wiednia i został dyrygentem głównym Vienna Residence Orchestra.

 Kiradjiev jest stałym gościnnym dyrygentem wielu teatrów operowych, takich jak: Stadttheater Luzern, Deutsche Oper Berlin, Komische Oper Berlin, Berlin Metropol Theatre, Łotewska Opera Narodowa w Rydze, Bułgarska Opera Narodowa, Kazańska Tatarska Opera Narodowa.  Dyrygował kilkoma orkiestrami symfonicznymi w Austrii, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Bułgarii, Litwie, Rosji, Polsce, Meksyku, Kolumbii i Chinach.  Współpracował z takimi gwiazdami jak Anna Netrebko, Elina Garanca, Rafał Blechacz, Rudolf Nureyev i wielu innych.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *