25 lutego odbędą się w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi dwa ciekawe wydarzenia!

🔔Z opery na wizję, czyli Koncert Życzeń🔔

Przyszedł czas na kolejną produkcję z cyklu „Z opery…”! Koło Naukowe Miłośników Opery, działające w Akademii Muzycznej w Łodzi do tej pory zaprosiło publiczność do Hollywood i na Broadway. Tym razem młodzi artyści zanurzą się w świat kina i telewizji czasów PRL. Sentymentalna podróż dla wielu, dla innych może stać się okazją do poznania wybitnej polskiej muzyki filmowej. Koncert „Z opery na wizję” prezentowany będzie 25 lutego (piątek) o godzinie 18.00 w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi przy al. 1 Maja 4. Wstęp wolny. 

Koło Naukowe Miłośników Opery ogłasza: „Z nami nie trzeba regulować teleodbiorników!”.Wisła, Belweder, Szmaragd, Rubin – to wokół nich członkowie Koła spotkają się z publicznością, aby przy znakomitej muzyce z niezapomnianych filmów i seriali okresu PRL wspólnie pożegnać karnawał! Nie zabraknie przebojów z kultowych produkcji takich jak „Wojna domowa”, „Czterej pancerni”, „Małżeństwo z rozsądku”, czy „07 zgłoś się”, a wszystkie one zabrzmią prosto z telewizyjnego planu na żywo… Co jeszcze wydarzy się na tym Koncercie Życzeń? Dla takiej propozycji nie ma Alternatywy!

🔔Muzyka ruchem malowana🔔

Muzyka Dvořáka, Góreckiego i Vivaldiego zinterpretowana ruchem, kolorem i przestrzenią, choreografie do utworów Ludovica Einaudiego i Ibrahima Maaloufa oraz nastrojowe improwizacje fortepianowe. Tak prezentuje się program koncertu z cyklu Muzyka Ruchem Malowana, na który zapraszają studentki i wykładowczynie specjalności rytmika oraz rytmika w edukacji i profilaktyce zdrowia Akademii Muzycznej w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się 25 lutego (piątek) o godzinie 18.00 w SaliKoncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a. Wejściówki w cenie 10 zł do nabycia w kasie biletowej AM. 

Na początku koncertu zaprezentowane zostaną dyplomowe interpretacje ruchowe. Patrycja Modranka przygotowała trzecią część XII Kwartetu smyczkowego F-dur „Amerykańskiego”Antonína Dvořáka, a Faustyna Filipska drugą część II Kwartetu smyczkowego „Quasi una fantasia” Henryka Mikołaja Góreckiego. Studentki pracowały pod opieką dr Barbary Dominiak. W programie wieczoru pojawią się także interpretacje ruchowe wykładowczyń:Ewy Wojtygi, Magdaleny Owczarek oraz studentek: Faustyny Filipskiej i Weroniki Klepaczki, stworzone do muzyki Antonia Vivaldiego, Ludovica Einaudiego i Alice Gomez. 

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *