grafika i zdjęcie: Instytut Adama Mickiewicza

Ogród Pendereckiego”, to limitowana seria dziesięciu podcastów, która głęboko zagłębia się w niektóre z najbardziej kultowych utworów Krzysztofa Pendereckiego. Premiera podcastu przypada na 88. urodziny zmarłego kompozytora i jest częścią szeregu wydarzeń i projektów Instytutu Adama Mickiewicza, mających na celu uhonorowanie twórczości i życia Krzysztofa Pendereckiego po jego śmierci w 2020 roku.

Na początku tego roku Instytut uruchomił „cyfrowy ogród” oparty na prawdziwym domu kompozytora , a w zeszłym roku ukazała się limitowana edycja winylowa. Wszystkie projekty, w tym podcast, zostały wydane pod patronatem Ogrodu Pendereckiego. Aby uzupełnić wątek botaniczny w sferze fizycznej, instytut nawiązał współpracę z polskimi misjami dyplomatycznymi na całym świecie, aby sadzić prawdziwe drzewa ku pamięci Pendereckiego. Podcast Penderecki’s Garden jest już dostępny w Apple Podcasts, Spotify, Google Podcasts i wielu innych platformach i streamingu. Istnieje również strona docelowa dla użytkowników przeglądarek.

Pierwsze trzy odcinki były udostępnione w dniu urodzin Pendereckiego, 23 listopada, zaś pozostałe siedem odcinków zostanie wydanych indywidualnie co dwa tygodnie. Całość będzie dostępna 1 marca 2022 roku.

Link do podcastu: https://pod.link/1596734197

Krzysztof Penderecki z żoną Elżbietą, zdjęcie: Wojciech Druszcz / East News

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *