15 listopada obchodziliśmy VII Europejski Dzień Muzykoterapii organizowany przez Europejską Federację Muzykoterapii (EMTC). W wydarzeniu co roku bierze udział Stowarzyszenie Muzykoterapeutów Polskich, a także Studenckie Koło Naukowe Muzykoterapii AMKL.


W tym roku obchody we Wrocławskiej uczelni odbędą się 17 listopada w wersji online. Na uczestników czekają wykłady i coroczna piosenka specjalnie przygotowana na to wydarzenie, która została zaaranżowana przez naszych studentów (wszystko to na Youtube AMKL. Inne jej wykonania, proponowane przez muzykoterapeutów z różnych zakątków Europy, są prezentowane na stronie EMTC (link).


Studenckie Koło Naukowe Muzykoterapii od lat zrzesza młodych muzykoterapeutów naszej Uczelni, którzy chcą poszerzyć dodatkowo swoją wiedzę oraz umiejętności związane z kierunkiem studiów. Efektem ich pracy są nie tylko liczne kongresy i warsztaty, ale również aktywne działania na rzecz społeczności Wrocławia, w postaci koncertów dla podopiecznych Domów Społecznych, Przylądka Nadziei czy szpitali.


Wrocław jest pierwszym ośrodkiem, w którym dzięki inicjatywie prof. Tadeusza Natansona powstały studia z zakresu muzykoterapii. W nadchodzącym roku będziemy świętować 50 lat obecności tej dziedziny na naszej Uczelni.


FB: https://www.facebook.com/sknmuzykoterapii
Więcej informacji o Europejskim Dniu Muzykoterapii: https://musictherapyday.eu/

Kategorie: Edukacja

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *