Korzkiewski Gabinet Muzyczny 2021 to najnowszy projekt Stowarzyszenia Muzyczna Korzkiew na który składa się cykl trzech wydarzeń artystycznych, które pełnić będą istotną rolę w życiu kulturalnym Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

W ramach Korzkiewskiego Gabinetu Muzycznego w przestrzeni pracy artystycznej muzyków zamieszkujących okolice Korzkwi odbędą się trzy koncerty kameralne podczas których zaprezentują się związani z tym regionem artyści. Z racji niewielkich rozmiarów pomieszczeń, w których koncerty będą miały miejsce oraz zwiększonej liczby zachorowań z powodu pandemii COVID-19, Stowarzyszenie postanowiło wyjść naprzeciw tym utrudnieniom i udostępnić koncert za pomocą transmisji na żywo.


Podczas pierwszej edycji Gabinetu wystąpią m. in.: prof. Mariola Cieniawa-Puchała, prof. Mirosław Herbowski, Magda Niedbała-Solarz, Mateusz Dubiel, Julian Stanny, Irena Malecka,
Judyta Herbowska, Agnieszka Riess. W programie usłyszeć będzie można kompozycje m. in. Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego czy Mieczysława Karłowicza.
Udział w wydarzeniu jest wolny. Szczególnie zachęcamy do udziału w transmisji koncertów dostępnej na kanale youtube oraz facebookowym fanpage’u Festiwalu Muzyczna Korzkiew.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Kurier Muzyczny oraz Szafa Melomana – podcast i blog o muzyce klasycznej


Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.festiwalkorzkiew.pl

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *