Studenci i absolwentki Instytutu Wokalistyki Estradowej oraz studentki Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach, wraz z reżyserem – Markiem Rachoniem, zapraszają na koncert „I zimniutki kamień będzie mym kochaniem”. Na program wydarzenia składają się tradycyjne polskie pieśni ludowe i współczesne kompozycje zespołów folkowych w kameralnych aranżacjach. Transmisja online na kanale YouTube Akademii Muzycznej w Łodzi odbędzie się 21 maja (piątek) o godz. 18.00.

fot. Przemysław Jendroska, zbiory Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach

Publiczność usłyszy miedzy innymi: „Dwa serduszka, cztery oczy”, „Uwóz mamo”, „To i hola”. Młodzi artyści zaprezentują zarówno kompozycje z cyklu „Dwunastu pieśni kurpiowskich na głos i fortepian” Karola Szymanowskiego, pieśni z Mazowsza, Śląska, jak również współczesne utwory z repertuaru zespołów, takich jak Kapela ze wsi Warszawa, Rokiczanka czy Sutari. Wokaliści, reinterpretując pieśni, przeprowadzą słuchaczy przez świat prawdziwej, lecz także często nieszczęśliwej miłości, realiów codzienności małżeńskiej, bolesnych rozstań i tęsknoty. Raz łagodnie i subtelnie, innym razem mrocznie i szaleńczo.

Program został już wystawiony w Teatrze Śląskim w Katowicach (również w formie koncertu online) i zebrał pozytywne recenzje. Julia Walczak z „Dziennika Teatralnego” tak podsumowuje wydarzenie: „I zimniutki kamień będzie mym kochaniem to koncert pełen ładunku emocjonalnego, wrażliwości i prostoty, która okazuje się zabiegiem wyjątkowo wyrafinowanym. To ascetyczność przeciwstawiona emocjonalnym zawiłościom, złowieszcza romantyczność, uparta uległość… Surowa delikatność”.

fot. Przemysław Jendroska, zbiory Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach

Pieśni interpretować będą studenci Instytutu Wokalistyki Estradowej Akademii Muzycznej w Łodzi: Kuba Anusiewicz, Magdalena Frąszczak, Karolina Łopuch, Maryla Modzelan, absolwentki Instytutu Wokalistyki Estradowej Akademii Muzycznej w Łodzi: Aneta Mroczek, Monika Nowotyńska, Patrycja Parjaszewska, Kinga Rutkowska oraz studentki Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego w Katowicach: Gabriela Lachendro, Aleksandra Loska, Oliwia Wieczorek. Marek Rachoń odpowiada za reżyserię, koncepcję muzyczną i choreograficzną koncertu. Własne aranżacje wykona na fortepianie Michał Zarych, a w kilku utworach na skrzypcach zagra Maryla Modzelan.

więcej informacji:

http://www.amuz.lodz.pl/pl/koncerty-i-wydarzenia-zapowiedzi/maj-2021/155891-i-zimniutki-kamien-bedzie-mym-kochaniem

Kategorie: Aktualności

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *